ספות

 

 

ספות

ספות הן הריהוט המרכזי - החשוב והדומיננטי ביותר בבית ובעיקר בסלון. ספות הן הן מה שקובע את איכות הסלון הן מבחינת המראה והן מבחינת הנוחות. ספות הן הפריטים הנראים ביותר כאשר נכנסים לסון ויחד עם זאת, ספות הן אלו הקובעות חד וחלק את מידת נוחות הבית כי עליהן אנחנו והאורחים שלנו יושבים במשך שעות על גבי שעות.


כאשר מדובר על בחירת ספות, אין שום קונפליקט בין היפה לנוח - ספות חייבות לעמוד בשני הקריטריונים הללו כשהן צוברות את הניקוד הגבוה ביותר בכל תחום.  יש כיום רהיטים רבים אותן ניתן לרכוש באמצעות האינטרנט או דרך קטלוגים למיניהם (כך אפשר ואף מומלץ לרכוש - מזנונים, מתקן לדיסקים, מדפים ועוד) אך כאשר מדובר על ספות - אפשר לומר כאן חד וחלק כי שום פלטפורמה איננה אופציה פרט לבדיקת אותן ספות באופן אישי / פיזי.


נכון, ניתן לעלעל בחוברות ולגלוש באתרים בהם מוצגות תמונות של ספות בכדי לקבל רעיונות מנחים וכן בכדי לבדוק מחירים ולערוך השוואות אך הרכישה עצמה של ' חייבת להעשות רק לאחר בדיקה פיזית של המוצר (כמובן - סט של ספות). חשוב להגיע לחנות או למפעל או ליבואן או לנגר ולראות את הסחורה (ספות) פיזית בכדי להתרשם מהן במידות אמיתיות. דגמים וצבעים לא תמיד מובנים עד לפרטים הקטנים כאשר מדובר על תמונות של ספות אבל מה שחשוב יותר מכך הוא היכולתלהתנסות - שלבת עליהן ולבדוק אתן מבחינת נוחות.


גם אם מגדירים חברה מסויימת או קו מסויים כ"אורטופדי" זה לאו דווקא אומר שזה מתאים לכם. נוחות היא עניין איניבידואלי ולכן נושא זה צריך להבדק אישית על ידי מי שאמור להשתמש בספות לאורך השנים - אתם.  נושאים נוספים אתם יש לברר בעת רכישת ספות:


- תנאי תחזוקה (האם ניתן להסיר את הריפוד ולכבסו או שמא דרוש ניקוי יבש וכיו"ב), כמו כן, חשוב לברר את משלן של הספות (בעיקר עבור מי שאוהב להזיז רהיטים ולשנות את העיצוב לעיתים קרובות וכן מי שאוהב לנקות את הבית לעיתים קרובות ניקיון יסודי הכולל הזזת רהיטים).